Kutná (VV 297b; 1002 m)
další informace o vrcholu

Kutná: Fotografie vrcholu | Přidat fotografii | Další informace o vrcholu | Přidat informaci

 

Zobrazeno 1 - 1 z 1 nalezených na první stranu výpisuna předchozí stranu výpisuna následujicí stranu výpisuna poslední stranu výpisu

Pohled z vrcholu Kutné - vyhlídkové terasy v místě bývalé Maxovy boudy - na JV konec hřebínku Kutné, v pozadí Rýchorská b.

Pohled z vrcholu Kutné (VV 297b; 1002 m) - vyhlídkové terasy v místě bývalé Maxovy boudy - na JV konec hřebínku Kutné, v pozadí Rýchorská b.

Petr Havránek (červen 2009)

19.07.2009 20:09:22 - Petr Havránek

Zvlněný vrchol Kutné

Vrchol Kutné (VV 297b; 1002 m) leží v bezprostřední blízkosti Rýchorské boudy. Je tvořen 60 m dlouhým hřebínkem, s vyvýšeninami na obou koncích. JV vyvýšenina je přírodní a je o 1 až 1,5 m nižší než vyvýšenina na SZ konci. Při prvním pohledu je však SZ výspa hřebínku tvořena umělou plošinou, základy bývalé Maxovy boudy. Pokud by zde tato umělá plošina nebyla, zdá se, že vyšší by byl JV přírodně travnatý konec hřebínku. Při bližším zkoumání jsme však nalezli skalní blok v Z části základů Maxovy boudy, který je téměř nepochybně přírodní. Proto jako vrchol Kutné lze označit vyhlídkovou plošinu na základech bývalé Maxovy boudy, přestože je na samém okraji tisícimetrové vrstevnice.

Přírodní skalní blok při Z okraji základů bývalé Maxovy boudy tvoří z této vyvýšeniny nejvyšší přirozený bod Kutné.

Přírodní skalní blok při Z okraji základů bývalé Maxovy boudy tvoří z této vyvýšeniny nejvyšší přirozený bod Kutné (VV 297b; 1002 m).

Petr Havránek (červen 2009)

Pohled z JV konce hřebínku na Kutné. SZ konec hřebínku je tvořen umělou terasou, základy bývalé Maxovy boudy.

Pohled z JV konce hřebínku na Kutné (VV 297b; 1002 m). SZ konec hřebínku je tvořen umělou terasou, základy bývalé Maxovy boudy.

Petr Havránek (červen 2009)

Informační tabulka na vrcholu Kutné, na vyhlídkové terase "Maxovka" na základech bývalé Maxovy boudy.

Informační tabulka na vrcholu Kutné (VV 297b; 1002 m), na vyhlídkové terase "Maxovka" na základech bývalé Maxovy boudy.

Petr Havránek (červen 2009)


Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group