Archiv informací o vrcholech

Související odkazy: Archiv informací o vrcholech | Archiv fotografií | Archiv fotopanoramat

 

Zobrazeno 1 - 10 z 529 nalezených na první stranu výpisuna předchozí stranu výpisuna následujicí stranu výpisuna poslední stranu výpisu

Oplocenka

Oplocenka

Pavel Blazek (listopad 2023)

29.11.2023 17:08:31 - Pavel Blazek

Rozšíření informace o přístupu (i nepřístupu) k tisícovce Jakubova chýše (VV 24b; 1157 m), resp. Ptačí skály (VV 24a; 1285 m), kde v podstatě navazuji na info od Petra Havránka (7.9.2020):

Skutečně platí, že nejvhodnější výchozí bod k oběma tisícovkám (ne-li jediný možný) je z Kalamitní cesty v místě, kde ji kříží lesní průsek jak nahoru, tak dolů (ve výšce cca 1 200 m).

Nahoru k Ptačí skále (VV 24a; 1285 m) je průsek zřetelný a nikterak (zatím) nezarůstá, jen je zde mnoho popadaných kmenů. Naopak průsek dolů k Jakubově chýši (VV 24b; 1157 m) je již na několika místech zarostlý mladou smrčinou, kterou je nutno prolézt a pokračovat přímým směrem do místa křížení k původně doporučovanému průseku.

Zde – jak již bylo popsáno - odbočit doprava V směrem a pokračovat průsekem, který je docela široký, zřetelný, ale velmi podmáčený. Po cca 300 metrech jsme téměř u Jakubovi chýše.

A skutečně platí, jak psal P.H., že tento průsek Z směrem je neprůchozí. Pokud by někoho, jako mne, zlákalo pokračovat tímto průsekem dále V směrem (a tedy se nevracet stejnou cesto do Výchozího bodu) s tím, že dojde také na Kalamitní cestu (cca ve výšce 1 100m v blízkosti Stockého potoka), tak narazí na OPLOCENKU, která tento průsek přehradí.

Na místě mi přišlo, že obcházet oplocenku moc dobře nelze (pošlapal bych mladé stromky), tedy jsem zde otočil a vracel se až do onoho výchozího bodu (kousal jsem se u toho do rtu ;) neboť GPSka ukazovala ke Stockému potoku již jen pár metrů).


 
Přístupnost VVP Boletice.

Přístupnost VVP Boletice.

Pavel Blazek (říjen 2023)

14.11.2023 09:33:41 - Pavel Blazek

Přístupnost VVP Boletice

Již to zde bylo popsáno, tak jen pro připomenutí. Informační tabule (umístěná na parkovišti v Záhvozdí) názorně rekapituluje přístupové dny (není jich vskutku mnoho) do Boletického prostoru:

Pravidla vstupu na území vojenského újezdu Boletice

Vstup osob na území vojenského újezdu Boletice je možný bez povolení pouze po vyznačené pěší trase o státních svátcích (1.1., 1.5., 8.5., 5.7., 6.7., 28.9., 28.10., 17.11.) a o sobotách a nedělích v červenci a v srpnu od 6:00 do 22:00 hodin.

Osoby pohybující se po vytýčené pěší turistické trase musí dbát zvýšené opatrnosti z důvodu provozu vojenské a jiné těžké techniky, těžby dřeva a respektovat pokyny osob provádějících zde vojenskou nebo hospodářskou činnost.


 

04.10.2023 15:11:25 - Pavel Blazek

Pozdrav z Tater od Pavla a Rity

Milí přátelé, posíláme s Ritunkou srdečné pozdravy z podzimního výletu po Vysokých Tatrách.

Momentálně lenošíme u HIncova plesa, po úspěšném sestupu z Koprovského štítu (2 367 m).

Pavel

Moc díky za pozdrav z přeshraničních dvoutisícovek! :-)

Tomáš, Michal a Renáta z Tisícovek


 
Jana Havránková (na snímku z výroční akce k 20ti letům Tisícovek v březnu 2023) se stala první ženou, která vystoupila na všechny naše tisícovky!

Jana Havránková (na snímku z výroční akce k 20ti letům Tisícovek v březnu 2023) se stala první ženou, která vystoupila na všechny naše tisícovky!

Petr Havránek (březen 2023)

28.08.2023 09:38:40 - Petr Havránek

Desátým tisícovkářem a první ženou vůbec, která úspěšně zdolala všechny naše tisícovky, je Jana Havránková!

Ahoj,

jako kronikář své ženy si dovoluji oznámit, že Jana Havránková kompletovala dne 24.8.2023 v Krkonoších svou sbírku všech tisícimetrových vrcholů Čech, Moravy a Slezska.

Přikládám ilustrační foto z letošního březnového setkání v Orlických horách. Srdečně zdravím a přeju krásný zbytek letošního léta, pokud možno na horách.

Petr Havránek

Moc Janě gratulujeme! Tomáš, Michal a Renáta z Tisícovek


 

Pavel Blazek (březen 2023)

05.04.2023 16:44:25 - Pavel Blazek

Milí přátelé tisícovkáři,

děkuji za uspořádání srazu a za velice milou společnost v Orlických horách. Bylo mi ctí se s vámi osobně poznat a budu moc rád, bude-li k tomu v budoucnu další příležitost.

Mějte se krásně a na viděnou třeba na nějakém našem kopci!

Pavel Blažek

Letošní sraz určitě nebyl poslední, takže zas někdy na kopcích naviděnou! Tomáš, Michal a Renáta za Tisícovky

Pavel Blazek (březen 2023)

Pavel Blazek (březen 2023)

Pavel Blazek (březen 2023)


 
Vrcholová část tisícovky Slavíč - JV vrchol.

Vrcholová část tisícovky Slavíč - JV vrchol (VV 253a; 1011 m).

Jan Přibyl (červenec 2017)

27.03.2023 15:41:29 - Tomáš Formánek

Devátým tisícovkářem, který úspěšně zdolal všechny naše tisícovky a dnes nám o tom naspal zprávu, je Jiří Kuneš!

Dobrý den, vážení tisícovkáři,

trochu jsem váhal se zveřejněním, ale nakonec jsem došel k názoru, že to musím oznámit. Loni 29.10.2022 jsem vystoupil na Slavíč - JV vrchol (VV 253a; 1011 m) a tím dosáhl vrcholu poslední tisícovky z vašeho seznamu.

Na tisícovky chodím systematicky již od roku 1996, nejdříve hlavně po Šumavě. Nejvíce vrcholů jsem pak zdolal v letech 2003-2008, kdy jsme se potkali osobně na výpravách do VVP Boletice.

Za posledních 10 let jsem pak už jen paběrkoval posledních 43 vrcholů. Jedním z důvodů bylo, že jsem své seznamy rozšířil, přidal jsem všechny zahraniční tisícovky českých pohoří a také všechny pojmenované kóty nad 1000 m n.m., které neodpovídají oficiální definici tisícovky. Dostal jsem se tak na svůj současný seznam 929 hor, kde mi zbývá ještě asi 30 vrcholů. Současně jsem se zaměřil na české rozhledny, kterých mám zdoláno již přes 400, a na zpřístupněné jeskyně Evropy.

Mrzí mne, že jsem se nemohl zúčastnit nedávné akce v Orlických horách.

Moc vám děkuji za inspiraci, která mne po léta provázela a snad bude ještě řadu let provázet. Přivedla mne k úžasným zážitkům.

Přeji hodně zdaru v další činnosti. S pozdravem, Ing. Jiří Kuneš, Plzeň

Moc gratulujeme a přejeme pevné zdraví a hodně dalších vydařených výletů a brzké dokončení i "přeshraniční a spočinkové" varianty našich tisícovek!

Tomáš, Michal a Renáta z Tisícovek ČMS


 
Deštivé Boletice 2006.

Deštivé Boletice 2006.

Petr Diewok (říjen 2006)

23.03.2023 13:34:55 - Vlasta Diewoková

Dobré odpoledne z Chrudimi,

těší nás, že se výroční setkání tisícovkářů v Orlických horách vydařilo. My doma jsme zavzpomínali na setkání v Boleticích 2006. Také nás to inspirovalo k inventuře našich dobytých tisícovek - máme jich ještě hodně před sebou - a začali jsme plánovat další výlety.  

Děkujeme za pozvání, těšíme se na další setkání, snad nás už nemoc nezaskočí.

Zdravíme a přejeme pevné zdraví - Vlasta a Petr Diewokovi


 

Renáta Šašková (březen 2023)

21.03.2023 16:14:13 - Petr Erban

Milí přátelé tisícovkáři,

jsem rád, že jsem se mohl cestou do Krkonoš alespoň částečně zúčastnit setkání na Šerlichu a poznat některé z vás osobně.

Velký dík samozřejmě patří Tomášovi Formánkovi a Michalovi Holubovi nejen za toto setkání, ale za to, že vůbec stvořili fenomén "tisícovky". Jsem poctěn, že jsem mohl osobně poznat chlapíky, kteří obětují spoustu svého volného času na vytváření českého horopisu a nám tím připravují nové cíle. Jak nám na místě vysvětlili, práce na tisícovkách budou pokračovat na základě stále se zdokonalujících podkladů a pomocí moderních metod a zcela určitě nějaké nové vrcholy přibudou. Takže nic nekončí.

Těším se na nové výzvy a vy se mějte krásně. Petr Erban

Díky za hezký vzkaz. Tisícovky Čech, Moravy a Slezska samozřejmě pokračují a vstupují do třetího desetiletí! Tomáš, Michal a Renáta


 
Část účastníků při společném focení na Velké Deštné.

Část účastníků při společném focení na Velké Deštné (HLV 179; 1116 m).

Jindřich Preis (březen 2023)

20.03.2023 17:06:25 - Tomáš Formánek

Setkání tisícovkářů k 20. výročí projektu Tisícovky Čech, Moravy a Slezska

18. března 2023 proběhlo v Orlických horách setkání tisícovkářů ke 20ti letům trvání projektu Tisícovky Čech, Moravy a Slezska. Z původně přihlášených téměř třiceti účastníků bohužel muselo několik kvůli zdravotním indispozicím na poslední chvíli účast zrušit, ale i tak se nás na akci sešlo devatenáct (a dva psi). Mimochodem, ze sedmi tisícovkářů, kteří již zdolali všechny naše tisícovky, se jich akce zúčastnilo hned pět.

Mapa vytvořená k 20. výročí projektu Tisícovky ČMS.

Mapa vytvořená k 20. výročí projektu Tisícovky ČMS.

Michal Holub (březen 2023)

Bohužel kromě nás vyrazili do Orlických hor i tisíce dalších turistů, takže parkoviště v sedle Šerlich bylo již dávno před desátou hodinou beznadějně přeplněné, policie nově přijíždějící auta posílala rovnou zpět, a tak ti z účastníků, kteří nevyjeli do sedla autobusem, ale přijeli na poslední chvíli vlastním autem, měli bohužel smůlu a museli opět odjet níže. Čas společného odchodu tak musel být zhruba o půl hodiny posunut, což naši skupinu roztrhalo na více částí, protože někteří nedočkaví tisícovkáři vyrazili vstříc vrcholům dříve a na společné vrcholové fotce tak bohužel nejsme všichni.

Přebytek dalších turistů pokračoval i později během dne, takže přeplněná restaurace chaty Šerlich neměla odpoledne kapacitu pojmout celou naši skupinu, a proto odpolední občerstvení a další povídání probíhalo jen na sluníčku u busty TGM. 

Část účastníků se pak ještě sešla k večernímu povídání a vzájemnému prohlížení osobních vrcholových knih "kompletních" tisícovkářů v prostorách penzionu Na staré cestě v Deštném.

Budeme rádi, pokud vybrané fotky z akce přidáte na stránky Tisícovek či je pošlete na tisicovky@tisicovky.cz. Naopak pokud budete mít o některou fotku zájem, napište a my Vám ji pošleme.

Věříme, že se akce vydařila a většině účastníků se líbila! 

Tomáš, Michal a Renáta za Tisícovky ČMS

Renáta Šašková (březen 2023)

Renáta Šašková (březen 2023)

Renáta Šašková (březen 2023)

Renáta Šašková (březen 2023)

Renáta Šašková (březen 2023)

Renáta Šašková (březen 2023)

Renáta Šašková (březen 2023)

Renáta Šašková (březen 2023)

Renáta Šašková (březen 2023)


 
Vrchol Jedlové.

Vrchol Jedlové (HLV 134; 1176 m).

Petr Kolovrátník (únor 2023)

10.02.2023 11:39:16 - Petr Kolovrátník

Dobrý den milí tisícovkáři,

Jsem ve Vašem klubu vášnivých turistů a milovníků českých hor, vrchů, vrcholů, kopců, sedel, nábližek a spočinků teprve jeden a půl roku, s pouhou stovkou zdolaných vrcholů. Pro mnohé krátká doba, ale pro mě však významný časový úsek, který mně zásadně změnil pohled na horskou turistiku. Vždy jsem miloval hory pro jejich nádherné výhledy a fotogenická panorama, s jejich magickou schopností zklidnit člověka a uvědomit si svoji zanedbatelnou roli na této planetě. Většinou to ale byly cesty převážně spojené s turistickými značkami.

Ale díky neskutečnému entuziazmu člověka, kterého jsem potkal v podhůří kouzelné Šumavy, se můj rozměr vnímání toulek po horách změnil, až v úplnou posedlost sběrem tisícovkových vrcholů této země. Turistická značka je pro mě nyní jen orientační barevnou čarou křižující naše pohoří, více mě však zajímají vrstevnice, GPS mapy s jejich značenými pěšinami, lesními cestami, průseky a hranicemi národních parků. Bez důkladné přípravy se do lesa již nevydám a papírové mapy se v mé pracovně kupí úctyhodným tempem.

Tím člověkem, kterého zmiňuji je Petr Havránek. Pátý člověk v této zemi, který oficiálně zdolal všechny tisícovky naší republiky, a především velký znalec a milovník českých pohoří.

Dovolte, abych jemu, jeho ženě Janě, jejich kamarádce Petře a skvělému společníkovi na cestách Gerrymu a také všem autorům projektu Tisícovky.cz poděkoval za to, že vůbec jste, že dokážete „hořet“ pro věc tak obyčejnou, ale neskutečně naplňující, jakou je cestování po horách českých.

Skvělý projekt vedený skvělými lidmi.

S úctou Petr Kolovrátník

Za všechny z Tisícovek moc děkujeme za milý dopis!


 

Zobrazeno 1 - 10 z 529 nalezených na první stranu výpisuna předchozí stranu výpisuna následujicí stranu výpisuna poslední stranu výpisu

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group