Tisícovky Čech, Moravy a Slezska

Přejít na: Úvodní info | Časté dotazy | Kontakt | Publikace | GPS | Nesmeky | e-Obchod | Galerie tisícovek | Výlety | Klub tisícovkářů | Přidat foto / info | Archiv foto / info

 

Vybírejte z tisícovek knih a DVD o České republice skladem 

Knihy z regionů Beskydy / Brdy / České středohoří / Českosaské Švýcarsko / Český krasČeský les / Český rájJavorníky / Jeseníky / Jizerské horyKrálický Sněžník / Krkonoše / Krušné hory / Lužické hory / Novohradské hory / Orlické hory / Plzeňsko / Posázaví / Praha a okolíRychlebské hory / Šumava / Vysočina. Knihy nadregionální / zahraniční. Vybraní autoři Klostermann / Nevrlý...

Edice Tisícovky / Tajemné stezky / Zmizelé Čechy-MoravaStaré pohlednice i foto / Letecké foto / Řeky, vodopády, jezera... / Flora / FaunaRozhlednyŽeleznice / Military / Pověsti a pohádky / Vzpomínky a vyprávění...  DVD o ČRZvýhodněné sadyNově zařazené knihyVšechny knihy.

 

Zajistěte si nejlevnější cestovní pojištění na Top-Pojisteni.cz nebo Usetreno.cz.

 

Výběr z nově přidaných fotografií

Na základě příspěvku od Jindřicha Preise (z 17.02.2008) jsem dohledal a navštívil obě zmíněné pozice v rozlehlé (a velice ploché) vrcholové partii. Na obou místech se nachází několik kamenů a obě místa jsou téměř shodně vysoko a (dle prošlé trasy z mé GPS

Na základě příspěvku od Jindřicha Preise (z 17.02.2008) jsem dohledal a navštívil obě zmíněné pozice v rozlehlé (a velice ploché) vrcholové partii. Na obou místech se nachází několik kamenů a obě místa jsou téměř shodně vysoko a (dle prošlé trasy z mé GPSky) sedlo které je zhruba v prostred pastviny převyšují o 4 až 5 metrů, od samotného vrcholu Doupné hory (VV 258a; 1029 m) jsou vzdálené 280 metrů resp. 330. Posoudit zda se jedná o VV bych si netrofnul. Pravdou ale (i po letech) zůstává, že obě místa jsou mnohem atraktivnější (s výhledy) než samotný vrchol Doupné hory (VV 258a; 1029 m).

Pavel Blazek (listopad 2023)

Pohledy z vrcholu Doupné hory (poté co se opustí kraj lesa, ve kterém samotný vrchol leží).

Pohledy z vrcholu Doupné hory (VV 258a; 1029 m) (poté co se opustí kraj lesa, ve kterém samotný vrchol leží).

Pavel Blazek (listopad 2023)

Vrcholová partie Doupné hory.

Vrcholová partie Doupné hory (VV 258a; 1029 m).

Pavel Blazek (listopad 2023)

 

Výběr z nově přidaných informací

Oplocenka

Oplocenka

Pavel Blazek (listopad 2023)

29.11.2023 17:08:31 - Pavel Blazek

Rozšíření informace o přístupu (i nepřístupu) k tisícovce Jakubova chýše (VV 24b; 1157 m), resp. Ptačí skály (VV 24a; 1285 m), kde v podstatě navazuji na info od Petra Havránka (7.9.2020):

Skutečně platí, že nejvhodnější výchozí bod k oběma tisícovkám (ne-li jediný možný) je z Kalamitní cesty v místě, kde ji kříží lesní průsek jak nahoru, tak dolů (ve výšce cca 1 200 m).

Nahoru k Ptačí skále (VV 24a; 1285 m) je průsek zřetelný a nikterak (zatím) nezarůstá, jen je zde mnoho popadaných kmenů. Naopak průsek dolů k Jakubově chýši (VV 24b; 1157 m) je již na několika místech zarostlý mladou smrčinou, kterou je nutno prolézt a pokračovat přímým směrem do místa křížení k původně doporučovanému průseku.

Zde – jak již bylo popsáno - odbočit doprava V směrem a pokračovat průsekem, který je docela široký, zřetelný, ale velmi podmáčený. Po cca 300 metrech jsme téměř u Jakubovi chýše.

A skutečně platí, jak psal P.H., že tento průsek Z směrem je neprůchozí. Pokud by někoho, jako mne, zlákalo pokračovat tímto průsekem dále V směrem (a tedy se nevracet stejnou cesto do Výchozího bodu) s tím, že dojde také na Kalamitní cestu (cca ve výšce 1 100m v blízkosti Stockého potoka), tak narazí na OPLOCENKU, která tento průsek přehradí.

Na místě mi přišlo, že obcházet oplocenku moc dobře nelze (pošlapal bych mladé stromky), tedy jsem zde otočil a vracel se až do onoho výchozího bodu (kousal jsem se u toho do rtu ;) neboť GPSka ukazovala ke Stockému potoku již jen pár metrů).

 
Přístupnost VVP Boletice.

Přístupnost VVP Boletice.

Pavel Blazek (říjen 2023)

14.11.2023 09:33:41 - Pavel Blazek

Přístupnost VVP Boletice

Již to zde bylo popsáno, tak jen pro připomenutí. Informační tabule (umístěná na parkovišti v Záhvozdí) názorně rekapituluje přístupové dny (není jich vskutku mnoho) do Boletického prostoru:

Pravidla vstupu na území vojenského újezdu Boletice

Vstup osob na území vojenského újezdu Boletice je možný bez povolení pouze po vyznačené pěší trase o státních svátcích (1.1., 1.5., 8.5., 5.7., 6.7., 28.9., 28.10., 17.11.) a o sobotách a nedělích v červenci a v srpnu od 6:00 do 22:00 hodin.

Osoby pohybující se po vytýčené pěší turistické trase musí dbát zvýšené opatrnosti z důvodu provozu vojenské a jiné těžké techniky, těžby dřeva a respektovat pokyny osob provádějících zde vojenskou nebo hospodářskou činnost.

 

04.10.2023 15:11:25 - Pavel Blazek

Pozdrav z Tater od Pavla a Rity

Milí přátelé, posíláme s Ritunkou srdečné pozdravy z podzimního výletu po Vysokých Tatrách.

Momentálně lenošíme u HIncova plesa, po úspěšném sestupu z Koprovského štítu (2 367 m).

Pavel

Moc díky za pozdrav z přeshraničních dvoutisícovek! :-)

Tomáš, Michal a Renáta z Tisícovek

 

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group