Tisícovky Čech, Moravy a Slezska

Přejít na: Úvodní info | Časté dotazy | Kontakt | Publikace | GPS | Nesmeky | e-Obchod | Galerie tisícovek | Výlety | Klub tisícovkářů | Přidat foto / info | Archiv foto / info

 

Vybírejte z tisícovek knih a DVD o České republice skladem 

Knihy z regionů Beskydy / Brdy / České středohoří / Českosaské Švýcarsko / Český krasČeský les / Český rájJavorníky / Jeseníky / Jizerské horyKrálický Sněžník / Krkonoše / Krušné hory / Lužické hory / Novohradské hory / Orlické hory / Plzeňsko / Posázaví / Praha a okolíRychlebské hory / Šumava / Vysočina. Knihy nadregionální / zahraniční. Vybraní autoři Klostermann / Nevrlý...

Edice Tisícovky / Tajemné stezky / Zmizelé Čechy-MoravaStaré pohlednice i foto / Letecké foto / Řeky, vodopády, jezera... / Flora / FaunaRozhlednyŽeleznice / Military / Pověsti a pohádky / Vzpomínky a vyprávění...  DVD o ČRZvýhodněné sadyNově zařazené knihyVšechny knihy.

 

Zajistěte si nejlevnější cestovní pojištění na Top-Pojisteni.cz nebo Usetreno.cz.

 

Aktuality a novinky / co se chystá, co je nového

Při výstupu na tisícovky ve vojenském prostoru Boletice.

Při výstupu na tisícovky ve vojenském prostoru Boletice.

Martina Formánková (říjen 2005)

Jarní setkání tisícovkářů na Šumavě

Již při loňské vydařené akci v Orlických horách zaznívaly hlasy, abychom si další setkání tisícovkářů zopakovali dříve, než zase po deseti letech.

Z iniciativy Petra Havránka se tak další setkání tisícovkářů uskuteční již letos na jaře na Šumavě, konkrétně od pátku 26. dubna do neděle 28. dubna 2024 v Penzionu Keply.

Termín: od pátku 26.4. do neděle 28.4.2024.

Místo: Penzion Keply a ekofarma Bílek.

Keply jsou mezi Železnou Rudou a Hartmanicemi, nadmořská výška 940 m n. m.

V uvedeném termínu mají volno a zatím nám penzion rezervují.

Měli bychom rezervovaný celý penzion, je tam poměrně velký sál, kde je možné promítat, penzion je vyzkoušený.

Ubytování je poměrně jednoduché v deseti dvou- až čtyřlůžkových apartmánech s vlastním sociálním zařízením a s kuchyňkou.

Udávaná cena je 600,- Kč za osobu a noc.

Velmi slušně vaří, většinou jednotné jídlo, nebo švédský stůl, nebo omezený sortiment jídel a cena je velmi přijatelná.

V Keplích je klid, minimum lidí, v okolí jsou pěšky dostupné 3-4 tisícovky (Kochánovský vrch, Hadí vrch, Javorná, případně Vysoký hřbet).

Web: Ekofarma Keply - ubytovani pro celou rodinu.

Srdečně zveme všechny zájemce o společné setkání a zároveň prosíme, abyste svou účast zarezervovali co nejdříve mailem buď Petrovi Havránkovi ( pehavranek@gmail.com ) nebo Tomášovi Formánkovi ( tisícovky@tisicovky.cz ). V rámci jedné mailové rezervace samozřejmě můžete nahlásit nejen sebe, ale případně dohromady i celou větší skupinu.

Aktuální info a odpovědi na nejčastější dotazy:

Zarezervován máme celý penzion s dostatečnou kapacitou, takže ohledně ubytování nic předem zařizovat nemusíte a není ani potřeba posílat předem zálohu. Ubytování je možné od pátečního podvečera a je možné mít sebou i psa.

Stravování je v penzionu zajištěné (snídaně/večeře).

V pátek večer se po jídle počítá s neformálním povídáním, hlavní celodenní společný pěší výlet je naplánován na sobotu, ale samozřejmě, kdo si bude chtít udělat individuální program a jet třeba na kole, je to možné - nikoho ke společnému výletu nutit nebudeme :-)

Během soboty se k nám připojí i několik tisícovkářů bydlících na Šumavě, kteří se nebudou ubytovávat v penzionu a dorazí přímo z domova.

V sobotu večer počítáme se společným posezením, povídáním, Michal Holub řekne pár informací o naší dlouho připravované aktualizaci a zpřesnění seznamu tisícovek, kdo bude chtít, může předvést ostatním své cestovní deníky/knihy/fotky...

V neděli po snídani se v penzionu zabalíme a určitě pak také ještě vyrazíme do přírody, ale opět samozřejmě platí, že si každý může naplánovat program individuálně a třeba právě návštěva Velhartic, Železné Rudy apod. je v neděli ideální.

 
 

Výběr z nově přidaných fotografií

Historický mezník na vrcholu Solovec - J vrchol. Pozn.: v případě VV145b je mezník (a patrně i nejvyšší bod tisícovky UVNITŘ Obory Boubín, kdežto v případě VV145a je tomu přesně NAOPAK.

Historický mezník na vrcholu Solovec - J vrchol (VV 145b; 1132 m). Pozn.: v případě VV145b je mezník (a patrně i nejvyšší bod tisícovky UVNITŘ Obory Boubín, kdežto v případě VV145a je tomu přesně NAOPAK.

Pavel Blazek (březen 2024)

Historický mezník ve vrcholové partii tisícovky Solovec - JZ vrchol.

Historický mezník ve vrcholové partii tisícovky Solovec - JZ vrchol (VV 145a; 1145 m).

Pavel Blazek (březen 2024)

Na vrcholové skále Solovce je malá kamenná mohylka.

Na vrcholové skále Solovce (HLV 145; 1154 m) je malá kamenná mohylka.

Pavel Blazek (březen 2024)

 

Výběr z nově přidaných informací

Oplocenka

Oplocenka

Pavel Blazek (listopad 2023)

29.11.2023 17:08:31 - Pavel Blazek

Rozšíření informace o přístupu (i nepřístupu) k tisícovce Jakubova chýše (VV 24b; 1157 m), resp. Ptačí skály (VV 24a; 1285 m), kde v podstatě navazuji na info od Petra Havránka (7.9.2020):

Skutečně platí, že nejvhodnější výchozí bod k oběma tisícovkám (ne-li jediný možný) je z Kalamitní cesty v místě, kde ji kříží lesní průsek jak nahoru, tak dolů (ve výšce cca 1 200 m).

Nahoru k Ptačí skále (VV 24a; 1285 m) je průsek zřetelný a nikterak (zatím) nezarůstá, jen je zde mnoho popadaných kmenů. Naopak průsek dolů k Jakubově chýši (VV 24b; 1157 m) je již na několika místech zarostlý mladou smrčinou, kterou je nutno prolézt a pokračovat přímým směrem do místa křížení k původně doporučovanému průseku.

Zde – jak již bylo popsáno - odbočit doprava V směrem a pokračovat průsekem, který je docela široký, zřetelný, ale velmi podmáčený. Po cca 300 metrech jsme téměř u Jakubovi chýše.

A skutečně platí, jak psal P.H., že tento průsek Z směrem je neprůchozí. Pokud by někoho, jako mne, zlákalo pokračovat tímto průsekem dále V směrem (a tedy se nevracet stejnou cesto do Výchozího bodu) s tím, že dojde také na Kalamitní cestu (cca ve výšce 1 100m v blízkosti Stockého potoka), tak narazí na OPLOCENKU, která tento průsek přehradí.

Na místě mi přišlo, že obcházet oplocenku moc dobře nelze (pošlapal bych mladé stromky), tedy jsem zde otočil a vracel se až do onoho výchozího bodu (kousal jsem se u toho do rtu ;) neboť GPSka ukazovala ke Stockému potoku již jen pár metrů).

 
Přístupnost VVP Boletice.

Přístupnost VVP Boletice.

Pavel Blazek (říjen 2023)

14.11.2023 09:33:41 - Pavel Blazek

Přístupnost VVP Boletice

Již to zde bylo popsáno, tak jen pro připomenutí. Informační tabule (umístěná na parkovišti v Záhvozdí) názorně rekapituluje přístupové dny (není jich vskutku mnoho) do Boletického prostoru:

Pravidla vstupu na území vojenského újezdu Boletice

Vstup osob na území vojenského újezdu Boletice je možný bez povolení pouze po vyznačené pěší trase o státních svátcích (1.1., 1.5., 8.5., 5.7., 6.7., 28.9., 28.10., 17.11.) a o sobotách a nedělích v červenci a v srpnu od 6:00 do 22:00 hodin.

Osoby pohybující se po vytýčené pěší turistické trase musí dbát zvýšené opatrnosti z důvodu provozu vojenské a jiné těžké techniky, těžby dřeva a respektovat pokyny osob provádějících zde vojenskou nebo hospodářskou činnost.

 

04.10.2023 15:11:25 - Pavel Blazek

Pozdrav z Tater od Pavla a Rity

Milí přátelé, posíláme s Ritunkou srdečné pozdravy z podzimního výletu po Vysokých Tatrách.

Momentálně lenošíme u HIncova plesa, po úspěšném sestupu z Koprovského štítu (2 367 m).

Pavel

Moc díky za pozdrav z přeshraničních dvoutisícovek! :-)

Tomáš, Michal a Renáta z Tisícovek

 

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group