Tisícovky Čech, Moravy a Slezska

Přejít na: Úvodní info | Časté dotazy | Kontakt | Publikace | GPS | Nesmeky | e-Obchod | Galerie tisícovek | Výlety | Klub tisícovkářů | Přidat foto / info | Archiv foto / info

 

Vybírejte z tisícovek knih a DVD o České republice skladem 

Knihy z regionů Beskydy / Brdy / České středohoří / Českosaské Švýcarsko / Český krasČeský les / Český rájJavorníky / Jeseníky / Jizerské horyKrálický Sněžník / Krkonoše / Krušné hory / Lužické hory / Novohradské hory / Orlické hory / Plzeňsko / Posázaví / Praha a okolíRychlebské hory / Šumava / Vysočina. Knihy nadregionální / zahraniční. Vybraní autoři Klostermann / Nevrlý...

Edice Tisícovky / Tajemné stezky / Zmizelé Čechy-MoravaStaré pohlednice i foto / Letecké foto / Řeky, vodopády, jezera... / Flora / FaunaRozhlednyŽeleznice / Military / Pověsti a pohádky / Vzpomínky a vyprávění...  DVD o ČRZvýhodněné sadyNově zařazené knihyVšechny knihy.

 

Výběr z nově přidaných fotografií

Vrcholové skalisko na Sněžných věžičkách.

Vrcholové skalisko na Sněžných věžičkách (HLV 231; 1070 m).

Mersebeat Max (srpen 2019)

Pohled z rozhledny na Smrku směrem na jih. Zleva je vrchol Jizery, zprava Černá hora, uprostřed Smědavská hora.

Pohled z rozhledny na Smrku (HLV 166; 1124 m) směrem na jih. Zleva je vrchol Jizery (HLV 170; 1122 m), zprava Černá hora (HLV 209; 1085 m), uprostřed Smědavská hora (HLV 212; 1084 m).

Mersebeat Max (červen 2019)

Výhled průsekem v lese pod Slovankou směrem na přehradu Josefův Důl. V pozadí masiv Holubníku.

Výhled průsekem v lese pod Slovankou směrem na přehradu Josefův Důl. V pozadí masiv Holubníku (HLV 229; 1071 m).

Mersebeat Max (červen 2019)

 

Výběr z nově přidaných informací

Vrchol Haida (jen těsně nedosahující hranice 1000 m) chybně ozačovaný jako tisícovka Kraví hora, která ve skutečnosti leží o cca 1,4 km jižněji. Zdroj: Google Earth Pro.

Vrchol Haida (jen těsně nedosahující hranice 1000 m) chybně ozačovaný jako tisícovka Kraví hora (HLV 228; 1071 m), která ve skutečnosti leží o cca 1,4 km jižněji. Zdroj: Google Earth Pro.

Jindřich Preis (duben 2020)

02.04.2020 09:08:51 - Jindřich Preis

Hry s Tisícovkami

Současná koronavirová doba dlouhým výletům nepřeje, i když procházky v lese jsou spíše doporučovány než zakazovány.

Nedočkavcům, anebo i těm, kterým to běhání po kopcích už tolik nejde, mohou přijít vhod virtuální toulky pomocí Google Earth Pro.

S určitou mírou představivosti si tak každý může připomenout příjemné chvíle na Tisícovkách, anebo naplánovat výlet příští včetně posezení na oblíbené terase, snad v době již blízké.

A možná mu ani nebudou vadit chyby, jako když vrchol Haida (jen zcela těsně pod 1.000 m) je mylně označen jako tisícovka Kraví hora (HLV 228; 1071 m), ležící 1,4 km jižněji.

 

Pavel Blazek (prosinec 2019)

16.12.2019 13:13:18 - Pavel Blazek

Rušení turistického značení na Travný

Při sestupu z Travného (HLV 114; 1203 m) jsem v sedle Na Přelači objevil tuto informační cedulku upozorňující na plánované zrušeni turistické trasy na Travný, a to od 1.5.2020 "z důvodu obnovy populace tetřeva hlušce a zvýšené druhové ochrany chráněných druhů živočichů" (kdybych ty hole tak hloupě neopřel - bylo by to datum i čitelné).

 
Sokol. Pohled z Horního Antýglu.

Sokol (HLV 80; 1253 m). Pohled z Horního Antýglu.

Vladimír Grančay (květen 2009)

24.11.2019 08:48:30 - Tomáš Formánek

Kompletní zdolání všech našich tisícovek

23. listopadu 2019 jsme dostali mail od pana Vladimíra Grančaye, ve kterém nám jako úplně první tisícovkář oznamuje úspěšné završení dlouhodobého cíle - zdolání všech našich tisícimetrových vrcholů!

Moc gratulujeme a přejeme pevné zdraví a hodně dalších vydařených výšlapů nejen na tisícovky!

Dobrý den, rád bych poprosil o aktualizaci a zaevidování nového počtu zdolaných hlavních a vedlejších tisícimetrových vrcholů: HLV - 396 VV - 188.

Vladimír Grančay se svými souputníky na vrcholu tisícovky Nad Rakouskou cestou, kde dne 23. listopadu 2019 jako vůbec první tisícovkář završil dlouhodobý cíl zdolání všech našich tisícovek!

Vladimír Grančay se svými souputníky na vrcholu tisícovky Nad Rakouskou cestou (HLV 395; 1054 m), kde dne 23. listopadu 2019 jako vůbec první tisícovkář završil dlouhodobý cíl zdolání všech našich tisícovek!

(listopad 2019)

Ano, po více jak třinácti letech se mi podařilo vystoupat na všechny tisícimetrové vrcholy naší vlasti. Zprvu jsem vůbec nepomyslel na to, že bych se o něco takového pokusil. Je pravda, že mám pár přátel, kteří byli i mými spolužáky a s těmi pořádám měsíc co měsíc výšlapy, především po Šumavě a Šumavském podhůří. Společně s nimi jsem si kdysi stanovil dlouhodobý cíl - zdolat všechny tisícimetrové vrcholy na Šumavě a jejím podhůří. Tak, jak roky plynuly a tisícovky přibývaly, začala mi být Šumava "malá". Postupně jsem navštěvoval i jiná pohoří a vrcholy v nich systematicky zdolával.

S tisícimetrovými (a nejen těmito) vrcholy určitě nekončím. Tak jen aby byl člověk zdravý.

Zdraví a příjemné dny Vám přeje Vladimír Grančay

 

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group