Satelitní navigace a příslušenství Garmin

Související odkazy: Úvodní info | Časté dotazy | Kontakt | Publikace | GPS | Nesmeky | e-Obchod | Galerie tisícovek | Výlety | Klub tisícovkářů | Přidat foto / info | Archiv foto / info

 

Vyberte si jakýkoli přístroj či příslušenství z aktuální nabídky na www.garmin.cz a my vám toto zboží dodáme se slevou min. 3%.

Pro konzultaci či objednání volejte přímo zástupce Tisicovky.cz pro sekci GPS (Michal Holub / tel.: 723 848 153) nebo pište na tisícovky@tisicovky.cz. Těšíme se na vaše dotazy a objednávky!

 
Garmin Montana 650 / 650 PRO / 650t / 650t PRO.

Garmin Montana 650 / 650 PRO / 650t / 650t PRO.

Satelitní navigace a příslušenství GARMIN.

Americká firma GARMIN nabízí kromě tradičních autonavigací i plně odolné outdoorové přístroje. V této kategorii mají garminy téměř stoprocentní pokrytí trhu, neboť ostatní firmy odolné přístroje většinou nevyrábějí (např. Navigon, Tomtom, Mio), případně do nich nelze sehnat podrobné turistické mapy Česka či české ovládání vůbec (Magellan, Lowrance). Od roku 2008 je k dispozici i ojedinělá turistická mapa TOPO CZECH PRO, která svým detailem i podrobností měřítka 1:10 000 patří k naprosté špičce v celosvětovém měřítku. Mapu můžete kromě přístroje nainstalovat i do PC (ovládací software se jmenuje MapSource), čímž se otvírají další možnosti použití - přehrávání tras a bodů (GPS - PC a zpět), tisk části mapy, práce se záznamy prošlých tras, atd.

Malá odbočka a vysvětlení - protože sami od počátku tvorby Projektu Tisícovky Čech, Moravy a Slezska tyto přístroje používáme, rozhodli jsme se je nabídnout i Vám. Smyslem tisícovkářského e-shopu není, jak u některých podobných prodejních serverů bývá, nabízet a slibovat cokoliv, ale opravdu Vám doporučit to nejlepší - neváhejte se dotázat, budeme-li vědět, rádi Vám pomůžeme. I výdělky z prodeje tisícovkářského e-shopu nekončí "na kontech majitelů", ale jsou investovány zpět (údržba a provoz serveru tisicovky.cz, režijní výdaje a příprava materiálů pro další publikace). U nás máte navíc jistotu, že dostanete českou verzi navigace se všemi příslušnými mapami (Topo Czech a Atlas Czech), což na některých e-shopech "taktně" neuvádějí.

Tradiční a léty odzkoušené řady GARMIN eTrex či GARMIN GPSMAP se dají připevnit na batoh či kolo a vydrží fungovat v jakémkoliv počasí, takže voda či mráz jim nevadí.

Tyto přístroje zároveň obsahují podrobnou mapu Česka a veškeré údaje z cesty zaznamenají pro pozdější vyhodnocení na počítači (není podmínkou).

Nejvyšší řady přístrojů jsou vybaveny vysoce citlivým přijímačem satelitního signálu a tak je navigace funkční i v hustém lese a hlubokém údolí. Tímto přijímačem jsou vybaveny nové typy řady GPSMAP 60 od roku 2006 a řada eTrex od podzimu 2007.

Na jaře roku 2008 k výše zmíněným přibyla i řada Colorado, kterou záhy překonává podzimní příchod Oregonu - první outdoorová navigace s dotykovým displejem, a později Dakota, Montana...  Zejména pro sportovce a cyklisty je velmi zajímavý "hybrid"  - mapový cyklocomputer Edge s funkcemi pro trénink.

Velmi vhodná je i funkce barometrického výškoměru (umožňuje zpřesnění nadmořské výšky) a také el.magnetického kompasu (azimut lze určit bez pohybu, což ze signálu GPS zjistit nelze).

Dřívější způsob různě velké (resp. malé) vnitřní paměti je vyřešen pomocí běžných paměťových karet (pro outdoor typ microSD, u autonavigací a Colorada klasické SD), jejichž cena se pohybuje v řádu stokorun.

 

Pro outdoorové přístroje je důležitá i provozní doba a tak jsou použity běžné dobíjecí AA akumulátory, se kterými může eTrex či GPSMAP fungovat 20 i více hodin. I v mrazivém zimním počasí Vám baterie (pokud jsou nabité…) vydrží celodenní výlet.

 

Nové mapy pro navigační přístroje Garmin

Po dlouhém čekání byly na trh uvedeny nové mapy pro navigace Garmin!

Kompletně přepracovaná turistická mapa je vytvořena na podkladu podrobné státní mapy 1:10 000 a silniční sítě StreetNet. Poprvé v historii mapových produktů pro území České repubilky bylo použito tak detailní měřítko vstupních dat. Podařilo se vytvořit zcela nový produkt, který nabízí výhody navigační digitální mapy (automatický výpočet trasy, vyhledávání obektů) a tištěné mapy svým detailem a použitými mapovými symboly.

Nově je v mapě použita řada polohopisných a topografických prvků. Mapa obsahuje zcela nové datové prvky jako jsou mohyly, pomníky, kříže, boží muka, porosty a využití půdy (lesy, křoviny, kosodřevina, chmelnice, vinice, parky), kompletní síť elektrického vedení a produktovodů. Pro tisícovkáře je zajímavá vrstva všech hlavních tisícimetrových vrcholů, kterou jsme pro mapu dodali.

Mapa  TOPO Czech 3 PRO  (detail turistické mapy v místě Studniční hory v Krkonoších).

Mapa  TOPO Czech 3 PRO  (detail turistické mapy v místě Studniční hory (HLV 3; 1554 m) v Krkonoších).

Díky mapě TOPO Czech lze v terénu příležitostně použít i jakoukoliv autonavigaci GARMIN, dnes povětšinou jeden z mnoha typů řady Nüvi. Autonavigace však nedisponuje tak kapacitními bateriemi (maximálně 4-6 hodin) a odolností (podobně jako mobilní telefon).

Více  podrobností  a  možnost  objednání  v  sekcích  e-obchod   /   GPS přístroje a příslušenství.

 

Jestliže rádi putujete po zahraničních horách, není problém dokoupit turistickou mapu Slovenska, Rakouska, Německa, Maďarska, Rumunska a řady dalších zemí. Pro znalce internetového "prostoru" existuje i spousta možností získání legálních free map, zejména exotických oblastí (např. Venezuela, Maroko, apod.). Tyto mapy jsou ovšem většinou méně kvalitní a obsahují jen některé prvky a jejich nahrání může vyžadovat více znalostí počítačové kartografie.

Slovakia TOPO v.2 (Slovensko).

Slovakia TOPO v.2 (Slovensko).

 

Pokud o turistické navigaci uvažujete a nevíte si rady, určitě si přečtěte knihu GPS od A do Z (autoři Steiner – Černý), kterou můžete v tisícovkařském e-shopu také zakoupit.

Kniha Vás seznámí se základy systému GPS, představí používané kartografické systémy souřadnic či typy přístojů.

Můžete se obrátit i přímo na Tisícovky.cz (tisicovky@tisicovky.cz) a pokud to bude v našich silách, rádi Vám poradíme.

 

Seznam přístrojů nabízených v e-shopu, sekci GPS a příslušenství, je výsledkem výběru provedeného především s ohledem na potřeby tisícovkáře v terénu. U každého typu je zmíněno i hodnocení výhod a nevýhod. Pokud budete mít zájem o jiný přístroj či příslušenství GARMIN, než které je aktuálně v nabídce e-shopu Tisícovky.cz, můžeme jej pro Vás za obdobných podmínek objednat.

Stojánek nalepovací (řada eTrex).

Stojánek nalepovací (řada eTrex).

Stojánek na kolo (řada GPSMAP 60).

Stojánek na kolo (řada GPSMAP 60).

 

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group