Písmoviny a písmovinky (Miloslav Fulín)

 

Písmoviny a písmovinky (Miloslav Fulín)

Cena vč. DPH: 399 Kč

Cena pro členy klubu typu B: 359 Kč
Cena pro členy klubu typu C: 359 Kč

Přidat ks

 

Úplný název: Písmoviny a písmovinky

Autoři: Miloslav Fulín

ISBN: 978-80-903029-8-3

Počet stran: Publikaci tvoří sedmdesát šest kreseb (temper) reprodukovaných a vytištěných ofsetem. Jsou řazené po čtyřech stranách za sebou, volně vložené do obálky s klopami, aby bylo možné je vyjmout a dekorativně použít v interiéru. (formát souboru 242 x 331 mm)

 

Tato i všechny ostatní nabízené knihy skladem ihned k dodání !!!

Knihy z regionů Beskydy / Brdy / České středohoří / Českosaské Švýcarsko / Český krasČeský les / Český rájJavorníky / Jeseníky / Jizerské horyKrálický Sněžník / Krkonoše / Krušné hory / Lužické hory / Novohradské hory / Orlické hory / Plzeňsko / Posázaví / Praha a okolíRychlebské hory / Šumava / Vysočina. Knihy nadregionální / zahraniční. Vybraní autoři Klostermann / Nevrlý...

Edice Tisícovky / Tajemné stezky / Zmizelé Čechy-MoravaStaré pohlednice i foto / Letecké foto / Řeky, vodopády, jezera... / Flora / FaunaRozhlednyŽeleznice / Military / Pověsti a pohádky / Vzpomínky a vyprávění...  DVD o ČRZvýhodněné sadyNově zařazené knihyVšechny knihy.

 

Poznámka:

Kniha sice nespadá do tematického zaměření našeho webu na místopisné publikace o České republice, ale jedná se o uměleckou tvorbu jednoho z našich dvorních knižních dodavatelů, a proto ji rádi na našich stránkách rovněž nabízíme.

Stručná charakteristika:

Písmoviny a písmovinky jsou souborem prací, vycházejících z lettrismu – grafického a malířského pojetí, které za hlavní výrazový prostředek považuje písmena. Autor, grafik a typograf Miloslav Fulín literami vyjadřuje vztahy a protiklady pojmů (občan a demokracie, občan a diktatura), jindy pouhými písmeny, jejich tvary, barevností a umístěním vystihuje stav mysli (úzkost, vzlet, úlet) nebo inspiraci různými osobnostmi (Voskovec, Werich, Chaplin).

Hry s písmem postupně vytvářejí malé cykly – Hesla z encyklopedie, Symetrie, Věčný příběh nebo Novoročenky. Písmoviny a písmovinky jsou postřehy z věcí veřejných i soukromých. Přátelsky provokují a především budí chuť žít. Neboť jak nazval autor jednu část knihy – život je dar.

Publikaci tvoří sedmdesát šest kreseb (temper) reprodukovaných a vytištěných ofsetem. Jsou řazené po čtyřech stranách za sebou, volně vložené do obálky s klopami, aby bylo možné je vyjmout a dekorativně použít v interiéru.

Úvodní texty k publikaci napsala Pavla Loucká, redaktorka časopisu Vesmír. Součástí knihy jsou také anglické a německé překlady úvodních textů a obsahu a soupis vybraných knižních titulů, které Miloslav Fulín graficky upravil a které z výtvarného hlediska považuje za významné, dále seznam účastí na výstavách a získaná ocenění.

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group