Krajina kovaných křížů (Jiří Belis, Natalie Belisová, Petra Červinková)

Související odkazy: České Švýcarsko včera a dnes (Ester Sadivová, Zdeněk Patzelt) | Antikvariát - České Švýcarsko - Krajina inspirace (Jaroslav Holoubek, Zdeněk Patzelt) | Nejkrásnější památky Českosaského Švýcarska (Klára Mágrová, Zdeněk Patzelt) | Českosaské Švýcarsko - Turistický portrét (Rostislav Křivánek, Zdeněk Patzelt) | Zpráva o cestě do Saského Švýcarska - Stínové obrázky z cesty do Harzu a Saského Švýcarska (Hans Christian Andersen) | České Švýcarsko (kolektiv autorů) | Krajina kovaných křížů (Jiří Belis, Natalie Belisová, Petra Červinková) | Krajina tajemství (multimediální DVD) | Fotografický průvodce Českosaským Švýcarskem (multimediální DVD) | České Švýcarsko - Obrázky z procházky (Julius Pufler)

 

Krajina kovaných křížů (Jiří Belis, Natalie Belisová, Petra Červinková)

Cena vč. DPH: 9999 Kč

Cena pro členy klubu typu B: 8888 Kč
Cena pro členy klubu typu C: 8888 Kč

Přidat ks

 

Úplný název: Krajina kovaných křížů

Autoři: Jiří Belis, Natalie Belisová, Petra Červinková

ISBN: 978-80-7036-472-7

Počet stran: 280 (formát 236 x 296 mm)

 

Tato kniha již bohužel není skladem !!!

Knihy z regionů Beskydy / Brdy / České středohoří / Českosaské Švýcarsko / Český krasČeský les / Český rájJavorníky / Jeseníky / Jizerské horyKrálický Sněžník / Krkonoše / Krušné hory / Lužické hory / Novohradské hory / Orlické hory / Plzeňsko / Posázaví / Praha a okolíRychlebské hory / Šumava / Vysočina. Knihy nadregionální / zahraniční. Vybraní autoři Klostermann / Nevrlý...

Edice Tisícovky / Tajemné stezky / Zmizelé Čechy-MoravaStaré pohlednice i foto / Letecké foto / Řeky, vodopády, jezera... / Flora / FaunaRozhlednyŽeleznice / Military / Pověsti a pohádky / Vzpomínky a vyprávění...  DVD o ČRZvýhodněné sadyNově zařazené knihyVšechny knihy.

 

Poznámka: 

Stručná charakteristika:

Precizně zpracovaná kniha představuje svébytnou skupinu sakrálních památek - kované kříže na kamenných soklech, zdobené plechovými siluetami. Na kříže nahlíží z mnoha úhlů pohledů, aby každý zájemce mohl pochopit jejich význam v krajinném i historickém kontextu a tím byl motivován, jak k jejich záchraně, tak i ke správnému postupu při obnově a péči. Čtivý text je doplněn velkým množstvím fotografií historických i současných.

Podbětnou součástí knihy je podrobné obeznámení s principy konstrukce kovaných křížů a jejich jednotlivých částí - čtenář je naveden k pozornému sledování technických detailů, které během oprav obvykle unikají pozornosti. Na konci knihy lze nalézt soupis všech historicky zmíněných, popřípadě in situ dohledaných, kovaných křížů na Děčínsku a Šluknovsku.

 

Výběr z nabídky souvisejících knih:

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group