Pozor, hranice! Průvodce historií česko-bavorského pohraničí okresu Domažlice a Cham (Kristýna Pinkrová, Ladislav Ptáček)

Související odkazy: Evropské ostrovy z nebe (Jiří Pruša, Jan Dvořák, Jindřich Ilem, Jožo Skácel) | Svět hor (Jiří Havel, Jan Štursa) | Drahé kameny Podkrkonoší II. Trutnovsko - Dolní Kalná - Lokalita Rovně (Josef Marks) | Pozor, hranice! Průvodce historií česko-bavorského pohraničí okresu Domažlice a Cham (Kristýna Pinkrová, Ladislav Ptáček) | Klíč k pražským hřbitovům (Petr Kovařík) | Archeologický atlas Čech - vybrané památky od pravěku do 20. století (Martin Kuna a kolektiv) | Vltava v proudu času (Jan Kuthan, Martin Stecker) | Zašlá chuť morušek - Cestovní zpráva čarodějova učně (Miloslav Nevrlý)

 

Pozor, hranice! Průvodce historií česko-bavorského pohraničí okresu Domažlice a Cham (Kristýna Pinkrová, Ladislav Ptáček)

Cena vč. DPH: 299 Kč

Cena pro členy klubu typu B: 269 Kč
Cena pro členy klubu typu C: 269 Kč

Přidat ks

 

Úplný název: Pozor, hranice! Průvodce historií česko-bavorského pohraničí okresu Domažlice a Cham

Autor: Kristýna Pinkrová, Ladislav Ptáček

ISBN: 978-80-270-8810-2

Počet stran: 296 (formát 170 x 245 mm)

 

Tato i všechny ostatní nabízené knihy skladem ihned k dodání !!!

Knihy z regionů Beskydy / Brdy / České středohoří / Českosaské Švýcarsko / Český krasČeský les / Český rájJavorníky / Jeseníky / Jizerské horyKrálický Sněžník / Krkonoše / Krušné hory / Lužické hory / Novohradské hory / Orlické hory / Plzeňsko / Posázaví / Praha a okolíRychlebské hory / Šumava / Vysočina. Knihy nadregionální / zahraniční. Vybraní autoři Klostermann / Nevrlý...

Edice Tisícovky / Tajemné stezky / Zmizelé Čechy-MoravaStaré pohlednice i foto / Letecké foto / Řeky, vodopády, jezera... / Flora / FaunaRozhlednyŽeleznice / Military / Pověsti a pohádky / Vzpomínky a vyprávění...  DVD o ČRZvýhodněné sadyNově zařazené knihyVšechny knihy.

 

Stručná charakteristika:

Publikace jedinečným způsobem ilustruje část dlouhého příběhu česko-německého soužití v Českém lese na obou stranách hranice.

V deseti kapitolách jsou představeny proměny zdejšího života v minulosti a současnosti. Každá z nich začíná fiktivním rozhovorem dvou osob, kteří spolu hovoří o reálných osobách a událostech, a uvedou nás tak do jednotlivých historických období.

Kniha obsahuje rozsáhlý kartografický a obrazový materiál i ilustrace, které vtáhnou do dějin regionu Český les, ale přibližují i širší historický kontext.

Text knihy je česko-německý.

 

Výběr z podobných knih:

 

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group