Pomníčky Českého Švýcarska (Karel Stein)

Související odkazy: Pomníčky Českého Švýcarska (Karel Stein) | Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší podruhé (Gabriela Jakoubková) | Ozvěny krkonošské minulosti ve stopách tradiční dopravy a obživy (Aleš Smrčka) | Příběhy z poválečné Šumavy (Karel Fořt) | Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska (Ladislav Smejkal) | Stopy v krajině (Jindřiška Černá) | Aleje České a Moravské krajiny (Markéta a Petr Veličkovi) | Naše rozhledny (Pavel Miškovský) | Kouzlo jižních Čech (kolektiv autorů) | Průvodce lesy jižních Čech (Jan Jiráček) | Neznámé Čechy - České řeky - Otava (Hynek Klimek)

 

Pomníčky Českého Švýcarska (Karel Stein)

Cena vč. DPH: 349 Kč

Cena pro členy klubu typu B: 319 Kč
Cena pro členy klubu typu C: 319 Kč

Přidat ks

 

Úplný název: Pomníčky Českého Švýcarska

Autor: Karel Stein

ISBN: 978-80-905025-7-4

Počet stran: 156 (formát 166 x 242 mm)

 

Tato i všechny ostatní nabízené knihy skladem ihned k dodání !!!

Knihy z regionů Beskydy / Brdy / České středohoří / Českosaské Švýcarsko / Český krasČeský les / Český rájJavorníky / Jeseníky / Jizerské horyKrálický Sněžník / Krkonoše / Krušné hory / Lužické hory / Novohradské hory / Orlické hory / Plzeňsko / Posázaví / Praha a okolíRychlebské hory / Šumava / Vysočina. Knihy nadregionální / zahraniční. Vybraní autoři Klostermann / Nevrlý...

Edice Tisícovky / Tajemné stezky / Zmizelé Čechy-MoravaStaré pohlednice i foto / Letecké foto / Řeky, vodopády, jezera... / Flora / FaunaRozhlednyŽeleznice / Military / Pověsti a pohádky / Vzpomínky a vyprávění...  DVD o ČRZvýhodněné sadyNově zařazené knihyVšechny knihy.

 

Stručná charakteristika:

Další autorova kniha věnovaná tematice pomníčků.

Bez této knihy by byly zapomenuty příběhy, většinou tragické a často i několik století staré, které se kdysi odehrály v nejsevernějších českých lesích, ve skalních roklích i nedaleko lidských příbytků. Po dávných událostech zůstaly jen „pomníčky“ – kříže, kapličky nebo nápisy vyryté do skalních stěn. Většinou kolem nich chodíme bez povšimnutí a jejich poselství nám zůstává utajeno. A není divu, kontinuita vyprávění jejich příběhů byla dávno a nenávratně přerušena. Krajina tak byla ochuzena a staré příběhy zapomenuty.

Pátrání po příbězích drobných památek se podobá detektivnímu pátrání a často trvá celá léta. Někdy se však podaří poodhalit roušku tajemství a na základě historických pramenů a výpovědí pamětníků sestavit znovu příběhy, které se tu udály. Jsou napínavé a předčí fantazii. To proto, že je psal sám život.

Kniha čtenáře seznamuje s osudy několika desítek drobných památek v Českém Švýcarsku a provází nás často odlehlými lesy a roklemi severních Čech. Vydáme-li se sami na cestu hledání lesních pomníčků, pak nám tato knížka nestačí. Kromě nezbytného vybavení se musíme vyzbrojit i značnou mírou trpělivosti. A budeme-li hledat dostatečně dlouho, přijdeme na chuť tomu, čemu se říká domov.

Rozsáhlý poznámkový aparát k jednotlivým kapitolám, předmluva o vývoji vzájemného vztahu člověka k drobným památkám v severních Čechách a připojený rejstřík s českými a německými variantami jmen doplňují publikaci, která jistě obohatí literaturu o Českém Švýcarsku na Děčínsku.

 

Výběr z nabídky souvisejících knih:

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group