Příběhy z válečné a poválečné Šumavy 2 (Karel Fořt)

Související odkazy: Tajemné stezky - Z hradu na hrad středním Krušnohořím (Otilie K. Grezlová) | Konec staré Šumavy (Martin Leiš) | Šumava - Za tajemstvím horských jezer (Jitka Maršálková, Karel Fořt) | Poválečné osudy šumavských rodáků (Maria Franková) | Příběhy z válečné a poválečné Šumavy 2 (Karel Fořt) | Zmizelé Orlické hory (Jiří Mach)

 

Příběhy z válečné a poválečné Šumavy 2 (Karel Fořt)

Cena vč. DPH: 9999 Kč

Cena pro členy klubu typu B: 8888 Kč
Cena pro členy klubu typu C: 8888 Kč

Přidat ks

 

Úplný název: Příběhy z válečné a poválečné Šumavy 2

Autoři: Karel Fořt

ISBN: 978-80-7433-270-8

Počet stran: 208 (formát 135 x 207 mm)

 

Tato kniha již bohužel není skladem !!!

Knihy z regionů Beskydy / Brdy / České středohoří / Českosaské Švýcarsko / Český krasČeský les / Český rájJavorníky / Jeseníky / Jizerské horyKrálický Sněžník / Krkonoše / Krušné hory / Lužické hory / Novohradské hory / Orlické hory / Plzeňsko / Posázaví / Praha a okolíRychlebské hory / Šumava / Vysočina. Knihy nadregionální / zahraniční. Vybraní autoři Klostermann / Nevrlý...

Edice Tisícovky / Tajemné stezky / Zmizelé Čechy-MoravaStaré pohlednice i foto / Letecké foto / Řeky, vodopády, jezera... / Flora / FaunaRozhlednyŽeleznice / Military / Pověsti a pohádky / Vzpomínky a vyprávění...  DVD o ČRZvýhodněné sadyNově zařazené knihyVšechny knihy.

 

Poznámka: 

Stručná charakteristika:

Kniha přináší další pozoruhodné příběhy, které plynou širokým spektrem času, počínaje nepoddajným životem Františka Koppa, našeho zahraničního vojáka z obrněné brigády v Anglii. Ve válce byl zraněn a po válce se objevil v řadách SNB.

Pokračuje příběhem o nejkrutějším klatovském gestapákovi, který se snažil po válce zmizet pod cizí identitou, a málem mu to vyšlo.

Následuje vyprávění o štábním kapitánu Josefu Simetovi, příslušníkovi 311. čs. bombardovací perutě R.A.F., který zahynul na sklonku války. Je v něm i pojednání o jeho velké lásce z Francie, která po něm pátrala na vlastní pěst, a dovědět se pravdu jí pomohl až v roce 1969 náš zahraniční pařížský zpravodaj Milan Syruček.

Poutavé jsou i vzpomínky ženy z Filipovy Huti, která začala chodit do školy, aniž uměla slůvko česky, a přesto se v životě prosadila. V závěru svého vypravování přemýšlí, co život v blízkosti hranic přinesl: Vznikly tady rozdělené rodiny, které si pak jinde musely vytvořit své nové domovy a kořeny…

Hranice a ploty vždy lidi rozdělovaly a je tomu tak dodnes, i když se mnohé změnilo k lepšímu. Snad to tak zůstane i pro budoucí pokolení…

Výběr z obdobných knih:

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group