Zájezdy se zajištěnou společnou dopravou

Související odkazy: Nepřístupné Boletice | Zájezdy se zajištěnou společnou dopravou | Fotografické workshopy | Výtlač kočárků na Lysou horu | Předsilvestrovský výstup na nejzápadnější tisícovku ČR | Beskydské tisícovky (aneb Lyžař v létě nespí) | Radioamatérský diplom

 
Při akcích pořádaných týmem ČeskýVýletník.cz je zajištěna společná autobusová doprava.

Při akcích pořádaných týmem ČeskýVýletník.cz je zajištěna společná autobusová doprava.

Rádi bychom všechny tisícovkáře i jejich přátele pozvali na pravidelné akce, které připravuje tým partnerského projektu ČeskýVýletník.cz. Můžete se zúčastnit pestré škály hromadných výletů na zajímavá místa naší vlasti (nejen tisícovky).

V případě zájmu větší skupiny osob možno připravit zájezd a celý program přesně na míru dle vašich ožadavků!

(Dříve byl obdobný typ akcí pořádán ve spolupráci s Pražským turistickým infocentrem.)

Více informací (nabídka aktuálních výletů, termíny, kontakty...) naleznete přímo na partnerských stránkách ČeskýVýletník.cz.

 

Z dříve uskutečněných akcí:

Jeřáb od jihu od Písařova.

Jeřáb (HLV 377; 1003 m) od jihu od Písařova.

Tomáš Formánek (září 2003)

Neznámá Hanušovická vrchovina

Výlet nás zavede na jedinou tisícovku Hanušovické vrchovinyJeřáb (HLV 377; 1003 m), do téměř neznámého horstva na pomezí Čech a Moravy. Cestu začneme i ukončíme u kláštera Mariánský kopec s výhledem na Králický Sněžník, zdoláme vrchol Jeřábu a v hlubokých lesích se zastavíme u kaple Sv. Trojice (rozcestí se všemi barvami turistických značek). Část 11 km dlouhé trasy povede i po pěšinách či lesem a je vhodná pro průměrné turisty i rodiny s dětmi. Svačinu s sebou, bez možnosti občerstvení na trase.

Cena 490 Kč (po slevě pro členy Klubu tisícovkářů 440 Kč).

 
Vrchol Bobíku.

Vrchol Bobíku (HLV 74; 1264 m).

Václav Šilhavý (duben 2007)

Šumavské tisícovky (Bobík a Jedlová)

Při tomto výletě navštívíme relativně známý, značenými cestami dostupný Bobík (HLV 74; 1264 m) a dále méně známý vrchol Jedlová (HLV 205; 1088 m). Na trase dlouhé 16 km se budeme pohybovat po cestách i necestách, takže bude možná příležitost a podmínky ke sběru hub. U Volar si navíc prohlédneme zajímavé seníky na pastvinách. Výlet vhodný pro turisty horaly i rodiny s většími dětmi. Svačinu s sebou, bez možnosti občerstvení na trase.

Cena 400 Kč (po slevě pro členy Klubu tisícovkářů 350 Kč).

 
Bukovec z Jizerky, od Chaty pod Bukovcem.

Bukovec (HLV 373; 1005 m) z Jizerky, od Chaty pod Bukovcem.

Petr Havránek (duben 2005)

Tisícovky v okolí Jizerky

Známá horská osada Jizerka v leží v jihovýchodní části Jizerských hor a v jejím okolí se nachází několik tisícovek. Nejznámější je Bukovec (HLV 373; 1005 m), atypický čedičový vrchol s přírodní rezervací. Trasa výletu bude upravena na základě aktuálních podmínek (počasí, případný sníh) a nebude delší než 15 km. V osadě Jizerka je možnost občerstvení. Trasa vhodná pro průměrné turisty či rodiny s dětmi.

Cena 370 Kč (po slevě pro členy Klubu tisícovkářů 320 Kč).

Obsáhlou fotoreportáž z akce (více než 80 snímků) naleznete v sekci Fotografie z výletu.

 

Severní tisícovky Orlických hor

Výlet na celkem čtyři hlavní tisícovky Orlických hor (z celkového počtu 11) v nejzachovalejší části pohoří (NPR Bukačka). Během trasy posezení v nejznámější horské chatě Orlických hor - Masarykově chatě Na Šerlichu, odkud jsou krásné výhledy do Polska i do Čech. Nenáročný výlet dlouhý 14 kilometrů veden převážně po lesních cestách a částečně lesem. Akce vhodná i pro zdatnější seniory a rodiny s dětmi.

Tomáš Formánek (září 2006)

Tomáš Formánek (září 2006)

Tomáš Formánek (září 2006)

 

Tisícovky Vlčího hřebene

Středně náročný výlet nás zavedl na velmi zajímavý a poměrně neznámý Vlčí hřeben v Krkonošských rozsochách. V době oběda jsme se nacházeli u známé horské boudy Dvoračky. Při dalším postupu jsme mohli volit ze dvou tras - buď přes Harrachovy kameny (HLV 14; 1421 m) a Vrbatovu boudu nebo jižním úbočím Kotle (HLV 10; 1435 m). Vzhledem k nepříznivému počasí jsme volili cestu přes Kotelní jámy, kde nás ještě čekala bohatá sněhová nadílka. Další "zajímavostí" na turistickém chodníku byl například i spadlý mostek. Přes všechny nástrahy jsme však všichni zdárně dorazili do cíle na Horních Mísečkách, kde jsme se po společném fotografování nalodili do autobusu a vyrazili zpět ku Praze.

Michal Holub (červen 2005)

Michal Holub (červen 2005)

Michal Holub (červen 2005)

 

Tisícovky Javornické hornatiny

Nenáročný výlet na sklonku letních prázdnin směřoval na severní okraj Šumavy, kde se vypíná výrazný hřbet s několika tisícimetrovými vrcholy. Je to jedna z mála částí Šumavy ležící mimo NP i CHKO. Výlet jsme začali i ukončili ve vysoko položené obci Javorník. Navštívili jsme skály na Královském kameni (HLV 247; 1058 m), kapličku svatého Jana, památné listnáče na jižním svahu Ždánova (HLV 241; 1064 m) a rozhlednu na Javorníku (HLV 238; 1066 m). Účastníci akce byli večer bohatší o čtyři hlavní a stejný počet vedlejších vrcholů. Nepříliš členitý terén, většina trasy po pohodlných cestách a délka cca 15 km byla ideální pro všechny turisty od dětí po seniory.

Tomáš Formánek (srpen 2004)

Tomáš Formánek (srpen 2004)

Tomáš Formánek (srpen 2004)

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group