Předsilvestrovský výstup na nejzápadnější tisícovku ČR

Související odkazy: Nepřístupné Boletice | Zájezdy se zajištěnou společnou dopravou | Fotografické workshopy | Výtlač kočárků na Lysou horu | Předsilvestrovský výstup na nejzápadnější tisícovku ČR | Beskydské tisícovky (aneb Lyžař v létě nespí) | Radioamatérský diplom

 
Účastníci jednoho z předchozích ročníků akce.

Účastníci jednoho z předchozích ročníků akce.

Petr Maglia (prosinec 2003)

Každý rok se pravidelně 30. prosince koná Předsilvestrovský výstup na nejzápadnější tisícovku České republiky - Zaječí horu (HLV 358; 1010 m).

Trasa vede z Horní Blatné přes Zaječí horu (HLV 358; 1010 m) do Nových Hamrů. Pokud to umožňují sněhové podmínky, trasa se zdolává na běžkách.

Upozornění: Trasa není v terénu speciálně značena - je nutné se řídit dle turistické mapy či osobních zkušeností!

Doprava do místa srazu je individuální - vlastním automobilem nebo vlakem (start i cíl na trati ČD Karlovy Vary - Potůčky).

 

Po zkušenostech z předchozích ročníků a na základě přání řady účastníků byla organizace akce upravena tak, že hodina srazu není striktně stanovena a každý účastník může 30. prosince na trasu vyrazit samostatně v libovolnou hodinu!

Akce se tak běžně účastní i například rodiny s menšími dětmi, které si mohou stanovit vlastní rychlost postupu a nemusejí se obávat zmeškaného startu či opožděného dosažení cíle.

 

Pravidelná soutěž pro účastníky akce:

Každý účastník této akce má možnost zaslat prostřednictvím sekce Přidat fotografii zajímavý snímek pořízený během zdolávání trasy. Ze všech došlých fotografií je každý rok vylosován jeden snímek, jehož autor obdrží jako dárek publikaci Výlety po tisícimetrových vrcholech České republiky I.

(Pro zasílání fotografií je potřebná Registrace uživatele Tisícovky.cz. Nezbytnými údaji jsou pouze jméno, heslo a uživatelský mail.)

 

Kontakt: Tomáš Formánek, e-mail: tisicovky@tisicovky.cz, tel.: +420 602 386 231.

Nahoru

 
 
© 2003-2015 Tisícovky s.r.o. | webmaster tofo@volny.cz | vyrobil Allstar Group